Zděný komín rychle, levně a bezpečně ihned.

Přidal: Přidáno: 3.3.2019 20:40:30 Počet shlédnutí: 1988

03 Březen 2019

Stojíte před rozhodnutím řešit vytápění, ale ještě neznáte konkrétní zdroj tepla - přičemž zedníci už táhnou zdi a stropy? Lehká pomoc. Dejte jim postavit univerzální komín TUMA FOLK - systém s nejlepším poměrem ceny a kvality na trhu.

Zděný komín rychle, levně a bezpečně ihned.

Pod pojmem "univerzální komín" rozumíme zděný komín, který bude vyhovovat každému požadavku, kterou v stádiu hrubé stavby ještě nemáte vyjasněny a vedle toho technicky splňuje bezpečnostní parametry pro budoucí připojení více variabilních řešení. Skutečnost, že ve Vašem projektu máte naprojektovaný drahý německý komínový systém není důvod ke znepokojení. Můžete použít jakýkoliv alternativní komínový systém, protože všechny naše komínové systémy splňují EU normy a jsou certifikovány. Dvouprůduchový komín TUMA FOLK

Univerzální komín by měl obsahovat minimálně dvě šachty, kde jedna by měla obsahovat keramickou vložku pro tuhá paliva a druhá by mohla zůstat předběžně prázdná. V budoucnu se můžete rozhodnout pro využití prázdné šachty jako externího přívodu vzduchu pro hoření, nebo volbu dalšího zdroje pro plynná paliva nebo tuhého paliva například pece na pelety.

Optimální řešení je využít komín s větrací šachtou. Velký otvor osadíme šamotovou vložkou o160-180mm volba podle požadovaného výkonu (kW) pro potřebu vytápěné plochy v hlavním prostoru - příklad společenská hala. Volba průměru šamotové vložky je závislá od tepelných ztrát hlavního topného prostoru. Průměr o 180mm je optimální zejména z pohledu, že tento průměr nám dokáže odtáhnout kouřové spaliny z jakýchkoliv kachlů středních i velkých rozměrů, sporáku, vestavěné pece, ale i krbové vložky menších a středních rozměrů. V dnešní době nízké energetické náročnosti nových technologií je tendence směřující ke stavbě ekonomicky nenáročných krbů SLIM verzí s pohledovou dominací na oheň. Sopúchový vývod šamotové vložky osadíme odbočkou 45 °, univerzální vhodnou i pro krby. Při situování komínového tělesa nesmíme zapomenout, že zdroje tepla, které předběžně uvažujeme že mohou být dva, musí být orientovány v blízkosti komína ve vzdálenosti od komína cca 30-60cm. Z toho vyplývá, že komín je vhodné přisadit na příčku dvou místností, v nichž uvažujeme osadit zdroje tepla. Dalším důležitým parametrem je správná orientace čistících a revizních dvířek, které v případě, že uvažujeme s budoucí krbovou obestavby musí být orientované z hlediska přístupu na odvrácené straně komínového pláště.

Tvárnice s větracím otvorem

Prázdná šachta je využitelná k dodatečnému spuštění komínové vložky z PPS, nebo z nerezu pro přetlakové využití pro kondenzační kotel na plyn, pro pec na pelety s pohledem na oheň a jiné. V šachtě dokážeme současně přivádět do ohniska vzduch pro hoření. Tuto vložku je možné zrealizovat až po postavení komínového tělesa. Peletová kamna patří mezi nejmodernější topné zdroje, které umožňují pohled na oheň v interiéru, interiérovou dominanci reprezentovanou v designu pece, prvek elektronického komfortního vytápění s týdenním programováním i na dálku s možností teplovzdušného i teplovodního řešení.

Komínová šachta umožňuje i další alternativní využití, jako odvětrání místnosti a jiné.

Komínový systém FOLK s větrací šachtou i přesto, že je složen z kvalitních materiálů:

  • keramzitového lehčené tvárnice se zadním odvětráním
  • protipožární minerální vlna KNAUF
  • šamotové vložky HART (D)
  • plynotěsné certifikované protipožární dvířka Upmann (D) pro spodní i horní použití

TUMA FOLK je nejprodávanější komínový systém, zařazujeme ho mezi komíny s nejlepším poměrem ceny a kvality, současně se řadí mezi cenově nejdostupnější komínové systémy na trhu. Systém je možné stavět při dodržení všech legislativních předpisů a norem prostřednictvím stavební firmy vyškolené ke stavbě komínů. Obsahuje přehledný návod ke stavbě, ale i doprovodné video, které umožňuje pomoc pro realizátora. Komínový systém Vám přivezeme až na místo realizace v požadovaném a dohodnutém termínu cca do 5 pracovních dnů od objednávky. Systémy obsahují kompletní sestavu k výstavbě, certifikáty a všechny dokumenty potřebné k revizi a kolaudaci.

Všechny potřebné informace, rady, návody a technické doporučení Vám zodpovíme telefonicky, e- mailem prostřednictvím našich vyškolených pracovníků, nebo osobně na našich pobočkách. Komíny TUMA můžete si kdykoliv objednat na stránce výrobce krby-tuma.cz , nebo kominy-tuma-cz.cz.

Komín TUMA FOLK

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení