Komíny a komínové systémy.

Komínové systémy, komíny

Komínové systémy - S dovozem k Vám domů!

 Vyber si systém...  (klikni)

VIDEO - suchá stavba komínu TUMA THERM VIDEO - suchá stavba vzorového komínu TUMA THERM VIDEO - mokrá stavba komínu TUMA THERM

VIDEO - mokrá stavba vzorového komínu TUMA THERM 

 

 

komínový systém TUMA FOLK

Komínový systém

TUMA - FOLK

Komínový systém Tuma Therm

Komínový systém

TUMA-THERM

 Komínový systém Tuma Royal

Komínový systém

TUMA ROYAL

 Komínový systém Tuma-Izostar

Komínový systém

TUMA IZOSTAR

 Komínový systém Poujoulat nerez

Komínový systém

POUJOULAT nerez

 Komínové systémy Prespor

Komínový systém

PRESPOR

 komínové systémy - kominus nerez

Komínový systém

Kominus-nerez

 šamotové diely

Šamotové díly

PD-Refraktories

   

..................................................CENÍK v CZK s DPH........................................

 

ceník komíny a komínové systémy TUMA.................................................................................................................................................

UŽITEČNÍ RADY!!!


Hodnocení komínů.

Na základě našich inter. vyhodnocení vyplývajících ze:

• statistik námi nabízených komínových systémů,
• tabulkových parametrů komínových komponentů,
• vlastností získaných po prodeji a realizaci komínů,
• komplexních vyjádření zákazníků ve lhůtě garance, po garanci a z reklamačních zkušenosti
- Se s Vámi dělíme o tyto výsledky a poskytujeme Vám je jako informaci o našem nejprodávanějším komíně na trhu - informace "komín roku" v daném časovém pásmu

- Informaci o nejlepším poměru "ceny a kvality" pro uvedený komín v daném časovém pásmu

Tyto údaje se mohou v průběhu časového posunu, změny cen na trhu a změny kvality výrobků změnit a jsou pouze vyhodnocením za jednotlivé min. 3-měsíční časové úseky.

Upozornění: Jsme společnost, která prodává a zajišťuje distribuci komínů na stovky kusů měsíčně a vyhodnocení jsou výsledkem pouze interní statistiky!
 

Komín a tahové podmínky

Hlavní funkcí komína je vytvoření tahu pro hoření a odvod plynů z vytápěného objektu. Dobrý tah je velmi důležitý pro správné hoření a pohybuje se v rozmezí od 10-20 Pa. Důležité je uvědomit si, že komín vytváří tah a ne topné těleso.

V zásadě vysoký komín vytváří silný tah. V případě, že tah je nedostatečný, řešením může být prodloužení komína. Vnitřní průměr komína nesmí být menší než průměr kouřového vývodu topného tělesa. Také je důležité zmínit, že použití kouřových kolen snižuje tah.

Uzavřené topné těleso spotřebuje cca 30 m3 vzduchu za hodinu. Pokud v místnosti s topným tělesem jsou instalovány klimatizace, kuchyňský, resp. koupelnový větrák, tyto mohou odtáhnout více vzduchu než komín, což vede ke vzniku negativního tahu, a to má za následek kouření do místnosti.

Pokud je však komínový tah velmi silný, je třeba nainstalovat komínovou klapku, resp. regulátor tahu. Také již výše zmíněné kouřové kolena redukují tah.

 

 

 


 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení