Krbová vložka Supra Cristal 2-411 B N /11 kW/

Krbová vložka Supra Cristal 2-411 B N /11 kW/

Krbová vložka Cristal II-411 BN základní deska vlny, černý rám premium nadměrná prosklená plocha, možnost regulace přísunu vzduchu k hoření, vysouvací dvířky s bezpečnostním zámkemnadměrná prosklená plochamožnost regulace přísunu vzduchu k hořeníVysouvací dvířka s bezpečnostním zámkemboční zamykání s dvojitým čepemtříplášťové spalovací komoravelký popelníknožky jako součást vložky   pack ventiléNa rozvod teplého vzduchu SUPRA instalovala do některých modelů novou turbínu KT 1455premiumdeflektor INOXIS HRmoderní klapkaPackdeflektor INOXIS THRklapka BY-PASSdlouhotrvající oheňmoderní klapkasystém INAIR s přísunem vzduchu zvenkudvojité spalovánídistributor horkého vzduchutřída PACK ventilem s turbínou v některých modelechCRISTAL II šířka 97 cm, panoramatické sklo, dvířka vysouvané nahorujmenovitý výkon 11kWváha: 373kg

110012 Kč s DPH

Skladové číslo:

Dostupnost: Skladom

 

OPTIMÁLNÍ REŽIM

Dřevo

Je důležité vytápět jen zcela suchým dřevo na to určeným (nejlépe, aby dřevo k tomu určeny schlo 2 roky, ve větratelném a zastřešeném místě). Čerstvě pokácené dřevo obsahuje 75% vody: bude špatně hořet a může způsobit poškození celé stavby.


Tah

Správné fungování spotřebiče je závislé i na hodnoty tahu v komíně.
Abychom mohli dosáhnout optimální tah v komíně pro spotřebič, je nejlepší nainstalovat regulátor tahu, který bude automaticky reagovat měnícím se podmínkám spotřebiče a dovolí předejít překročení maximální hodnoty tahu, čímž uchrání spotřebič a celou instalaci od poškození a zaručí trvalost spotřebiče a celé stavby. V závislosti na zemi je možné i jiné řešení - nejlépe to konzultovat se specialistou.

Skutečný výkon a účinnost

Správným kritériem kvality krbové vložky je účinnost a nikoliv výkon.
Účinnost je schopnost krbové vložky vydávat energii, vydávanou spalovaným dřevem. Čím je vyšší účinnost, tím je úsporné a ekonomické vyhřívání. Díky dokonalé účinnosti, pohybující se od 70% až do více než 80%, krbové vložky SUPRA, umožňují zmenšení spotřeby dřeva již o 50% od jiných tradičních krbových vložek. Spotřebiče firmy SUPRA jsou vysoce hodnoceny po stránce topné, neboť zajišťují potřebný výkon během dlouhé doby, t. j. rovnoměrné a jednolité ohřívání velkých prostor.

KNOW HOW SUPRY

Kvalita spalování

Firma SUPRA vyvinula technologii "horké spalování" - to znamená, že teplota spalování ve spotřebičích SUPRA je kolem 150o C vyšší než ve spotřebičích, které nespalují v systému "horké spalování". Technologie dovoluje koncentrovat teplo v centru krbové vložky, díky nainstalovanému izolovanému deflektoru spalin. Tímto způsobem zvýšená teplota plamene způsobuje intenzivnější sálání tepla přes sklo vložky, spaliny obsahují méně nečistot, sklo se čistí automaticky a objem popela je několikrát zmenšený.


Systém "čisté sklo"

Díky speciálně vypracovanému tvaru rámu dvířek a jeho velikosti, proud vzduchu se dostává do vložky podél skla dolů a oddaluje kouř od skla, chrání sklo před znečištěním.


Deflektor spalin

Deflektory montované ve spotřebičích SUPRA se vyrábějí z nerezavějící oceli typu INOX. Tento materiál není jen žáruvzdorný, ale má i větší mechanickou odolnost než klasická litina.
Tvar deflektoru a odrážející vlastnosti nerezové oceli umožňují koncentraci tepla a udržení vysoké teploty uvnitř vložky. Pro zvětšení účinnosti je v některých modelech dodatečně instalován wermikulit.


Spalovací komora s trojitou stěnou (2 +1)

Je to nejlepší řešení, zajišťující trvalost, účinnost a bezpečnost vložky. Dvojitá, celkem těsná stěna (vyrobena ze železa a litiny nebo ze železa a žáruvzdorných cihel) rychle vydává teplo. Třetí stěna - zabezpečující - (je buď dodávána přímo s vložkou nebo na objednávku) vyrobená z oceli, chrání krb před vysokou teplotou. Vložky ze žáruvzdorných cihel o tloušťce (6 cm) zajišťují nejvyšší parametry vyhřívání.

Systém vysouvání dvířek

Firma SUPRA má ve svých krbových vložkách systém vysouvání dvířek "dvojitý synchronizován řetízkový systém". Tento způsob otevírání dvířek je stále tichý a rovnoměrný. Dráha výsuvu dvířek zůstala speciálně projektovaná tak, aby zabránila jakémukoli tření o namontovaný rám. Dvířka se automaticky oddalují a postupně vracejí do horní nebo dolní zamčené polohy, čímž se celkovou těsnost.

Přísun vzduchu ke spalování

Pro správné fungování každá vložka potřebuje dostatečný přísun vzduchu, který zajistí spalování. V souvislosti s izolací a zateplením Vašeho domu, vzduch pro spalování může být přiváděn do vložky zvenčí, z místnosti nebo vedlejší místnosti. SUPRA vyvinula model "Inair", umožňující bezprostřední přísun vzduchu zvenku. Tento způsob nemá žádný negativní vliv na fungování vložky a účinnost a také komfort používání (nejsou průvany) je optimální.

Neptretržitý oheň

Podle normy NFD 35376, krbová vložka certifikována s funkcí "nepřetržitý oheň" dokáže udržet žár, dovolující vzkřísit oheň po 10 hodinách, bez znovurozpalenia (pouze pokud budou dodržovány podmínky, které jsou v návodu k instalaci a používání). Dodatečně, vložky SUPRA certifikované na "nepřetržitý oheň", mají velký popelník, přístupný během hoření. Toto řešení odstraňuje nevýhodu, že při výběru popela, musí být vyhaslý oheň. Díky vysoké účinnosti spotřebičů SUPRA, objem vytvořeného popela je silně zredukován i při zachování vysoké účinnosti systému "čisté sklo".

 

Třída HIGH TECH
Diadém-CRISTAL 2-UNIVERS 2

- Nový design
- Dokonalý pohled na oheň
- Čistota linii
- Vnitřek ohniska v provedení litina, nebo velkých šamotových cihel
- Inovační doplňky

100% těsná spalovací komora s trojitým pláštěm "2 +1" - je to synonimum bezporuchovosti a bezpečnosti. Tichý a komfortní systém zvedání dvířek. Boční zamykání obsahuje 2 čepy zajišťující dokonalou těsnost a bezpečnost ale jsou i příčinou zvětšení účinnosti spotřebiče. Perfektní systém čištění skla. Sestava deflektorů "INOXIS" dovoluje optimální výměnu tepla a zajišťuje ekologické a šetrné spalování.
Model "INAIR" ve třídě PACK zajišťuje možnost bezproblémového přísunu vzduchu pro spalování. Díky tomu je provoz spotřebiče bezproblémová (kuchyňský digestoř, ...) a tímto způsobem zajistí optimální výkon a provoz (např. silný tah v komíně).

2 úrovně výkonů:

PREMIUM: obsahuje všechny nejmodernější funkce krbů SUPRA Tento model má dodatečně instalován deflektor "INOXIS HR" s vysokou účinností: pohled na oheň i proces spalování jsou
pod 100% kontrolou a vyhřívání je účinnější a dovoluje ušetřit velké množství dřeva.

PACK: oproti spotřebičům třídy PREMIUM, spotřebiče třídy PACK obsahují ještě větší a dokonalejší vyhřívací parametry. Mají instalovány deflektory "INOXIS THR" s velmi velkou účinností v systému dvojitého spalování, klapky "by pass" jakož i modul "INAIR": všechny tyto elementy dovolují získat vyššími výkony a účinnost přesahující 80% i delší udržení ohně. Modely PACK jsou dostupné také v třídě "PACK ventily": čili ve výrobní verzi, které mají vysoce účinnou turbínu s termostatem, což lépe zajistí rozvod teplého vzduchu v celém vyhřívaném domě.

Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info