Falco ECO 8kW s ventilátorem včetně prosklených dvířek

Falco ECO 8kW s ventilátorem včetně prosklených dvířek

LS KAMNA FALCO ECO 8kW

31339 Kč s DPH

Skladové číslo:

Dostupnost: Skladom

Teplovzdušné kamna FALCO ECO 8 kW - Vysoká účinnost, Vestavěný výměník tepla s ventilátorem, Dvoukomorový systém spalování, Nereztitanové zplyňovací trubice ve spalovacím prostoru, Dlouhá doba hoření, Jednoduchá obsluha primárního vzduchu, Šamotové ohniště (dlouhá životnost), Nízká spotřeba dřeva, Možná přikládat polena o délce 30 cm.

 

Technické parametry:

Jmenovitý výkon 8 kW
Výkon 2 až 8 kW
Vyhřívaný prostor 50 až 200 m3
Spotřeba paliva 2,1 kg/h
Účinnost 85,01 %
Emise CO pri O2=13% - 0,09
Průtok ohřátého vzduchu 300 m3/hod
Stálá teplota na výstupu cca 50 – 110oC
Příkon ventilátoru 36 W
Průměr kouřovodu 130 mm
Tah komína 12 Pa
Výška 975 mm
Šířka 538 mm
Hloubka celková 605 mm, délka topeniště 330 mm
Hmotnost 80 kg

 

Použití:

obytné místnosti - chaty, chalupy, RD, byty vytápění restaurací, klubů a vytápění dílen průmysl - vytápění hal, překladišť a skladů a jejich ochrana před mrazem automobilový sektor-vytápění dílen, stavebnictví - vytápění staveb a jejich ochrana před mrazom.LSV-Automatický regulátor otáček ventilátoru.

Vysoká účinnost

Vysokou účinnost kamen zajišťuje dvoukomorový systém spalování, který umožňuje dokonalé spalování plynů vznikajících při hoření.Teplo vzniklé při hoření ohřívá nejen plášť samotných kamen, ale také trubkový výměník vložený do kouřových cest. Toto teplo je vyfukováno ventilátorem do vytápěného prostoru. Stálá teplota vyfukovaného vzduchu je cca 50 – 110oC závislá na intenzitě topení.

Vestavěný výměník tepla s ventilátorem

K předávání tepla dochází přímo z ploch výměníku tepla na proudící vzduch. Průtok vzduchu je zajištěn axiálním ventilátorem. Spaliny jsou po průchodu výměníkem tepla odváděny komínem.

Dvoukomorový systém spalování

Tento systém dovoluje dosáhnout maximální účinnosti hoření, jelikož dřevo hoří nejenom ve spodní komoře, ale kouř je spalován rovněž v horní komoře, přes kterou musí procházet. Pouze tato technologie zaručuje maximální účinnost hoření (více než 80%) s minimálním objemem zbytkového popela a dlouhými intervaly přikládání. Tento způsob hoření je velice hospodárný – dochází k velké úspoře paliva ( 30 – 40%) při srovnatelné výkonu a snížení obsahu plynů a prachových částic s minimálním dopadem na životní prostředí.

Možno přikládat celá polena o délce až 30 cm

Jako palivo se používá jakékoli dřevo minimálně zpracované na určenou délku. Výhodou je možnost spalování i nerozštípaných polen, jejichž velikost se řídí velikostí dvířek kamen o průměru 320 mm.

Dlouhá doba hoření

Díky použité technologii dvoukomorového spalování a výměníku tepla s ventilátorem zvyšující účinnost kamen, je možno snížit přívod primárního vzduchu a tím prodloužit dobu hoření paliva.

Jednoduchá obsluha primárního vzduchu

Výkon se reguluje množstvím přisávaného vzduchu, posuvnými otvory ve dvířkách.

Šamotové topeniště (dlouhá životnost)

Dno spalovací komory je obloženo hladkými šamotovými deskami, což umožňuje snadné vybírání popele a zvyšuje životnost kamen.

 

Příslušenství:

-automatický regulátor otáček ventilátoru LDS 5445 Kč

-automatický regulátor otáček ventilátoru LDT 6171 Kč

-podstavec pod kamna 3630 KČ 

 

Nový komentář

* (Povinné)

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info